Do posledního dechu... Pokud se z obláčků dívají moji dva dědové, tak už poslali hezkou řádku lidí do prdele.

A jedeme dál

18. září 2018 v 22:59 | 77
Místní seznamku jsem seřval a tak se posunu o kousek dál.
Letos jsem se pustil do podnikání a rovnou říkám, že mě od toho nikdo neodradí, tak si můžete dát pohov. Můj podnikatelský plán byl vyhodnocen jako jeden z nejlepších a životaschopný a mám to i písemně. Nestojí už jen na jednom pilíři.... Celou dobu jsem přemýšlel nad tím, do jakých činností se pustit, aby provoz nepotřeboval péči každý den v roce a od rána do večera. Aby bylo snadné zastoupení a aby do sebe všechno navzájem pěkně zapadalo a doplňovalo se. Tohle je pro mne klíčové. Stejně tak je pro mne klíčová samostatnost, bez účasti další silnější firmy. Počítám s tím, že letošní rok je startovací a už dneska vím, že bude nutné ho zadotovat ale zatím na to mám. :D
Už jsem to chtěl rozjet loni, ale díky různým čachrům a naschválům mi bylo znemožněno nakládat s pozemky, na kterých už jsem hospodařil. Co by to bylo za firmu, která by se nemohla rozvíjet a budovat? Tuhle otázku jsem si položil a projekt odložil. Díky tomu všemu jsem přišel o možnost čerpání dotace, kterou bych utratil levou zadní. Druzí čerpají na všechno včetně sociálních dávek a já jsem nemohl mít ani to minimum. Nejvíc mě sere vybavení na vaření povidel a skleník na předpěstování zeleniny a bylo toho mnohem víc, do čeho se by se dalo zainvestovat a ani by ty peníze nestačily. Bohužel, je to pryč.
V letošním roce končí dlouhodobé nájemní smlouvy a já se budu moct dostat k dalším pozemkům a mohl bych se rozšířit. (Možná taky ne, pokud někdo něco zase začna naschvál blokovat...) A znovu jsou ve hře dotace. Na dotaci pro začínajícího zemědělského podnikatele už nedosáhnu, přesáhl jsem věk do kterého je možno tyto finance čerpat. Mladou partnerku kterou už bych nějakou dobu znal a mohl se s ní do něčeho podobného pustit bohužel nemám. A rozhodně nebudu někoho hledat na poslední chvíli se slovy: "Hele, já to na tebe napíšu, aby nám zafinancovali to a to..." Vzhledem ke zkušenostem s tím, kdo se kolem mě někdy točil bych dopadl jak sedláci u Chlumce...
Takže počítám že tak za dva roky se zde na blogu dočtete buď o funkčním a nebo o zašlapaném projektu a jestli jsem to sám za sebe zvládl.
Narovinu musím říct, že se mi v místě mého bydliště vůbec nechce po určitých zkušenostech nic budovat. Moci tak vzít si všechny své sny a plány úplně někam jinam, daleko a začít tam znovu...
Ale tuhle možnost nemám, tak mně nezbyde nic jiného než se na ty, kteří škodí vykašlat a doufat, že je to přestane bavit.
Doufat, že už u nás na chatě, kterou pronajímáme nebudou před domem hořet thůje, že nebude interiér domu potřen nějakou červenou tekutinou, a že napřijedou zase takoví, kteří ze vzteku, že se jim nepodařil jejich seznamovací záměr, během 24 hodin totálně pokazí vodu v bazenu z křišťálově čisté na zelenou žumpu. A odjedou sarkasticky se slovy, že sezóna na koupání už skončila.
Ale osobně si myslím, že podobní už nepřijedou, proč by utáceli peníze, když vidí, že jim u nás pšenka neporoste a ti někteří místní by měli zalézt do kanálů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama